Abdoulaye Diaby Galatasaray yolunda!


Malili forvet oyuncusu Abdoulaye Diaby'ın Galatasaray'a transfer olacağı iddiaları yabancı basında yer aldı. İşte o transfer haberleri..

25 yaşındaki Malili forvetin kulübü ve menajeri ile sürdürülen görüşmelerde önemli mesafeler kat edildi. Belçika basını, Real Betis’in de istediği Diaby için Galatasaray’ın çok ısrarcı olduğunu yazdı.

Galatasaray, çok sürpriz bir ismi renklerine katmak üzere olduğu iddiası gündemde işte o isim Abdoulaye Diaby. Malili forvet için operasyon geçen ay başlatıldı. Sarı-kırmızılı yönetim ilk teması 25 yaşındaki solak yıldızın kulübü Brugge ile sağladı. Gizli yürütülen görüşmeler sonunda tarafların anlaşmaya çok yaklaştığı öğrenildi. Diaby ile temasa ise menajeri Luca Vittorini kanalıyla geçildi. Birkaç gün önce İstanbul'da gerçekleştiği öğrenilen bu zirvenin de olumlu geçtiği, Diaby'nin Galatasaray'a iyice yaklaştığı bildirildi.

Pazarlıkların kaç para üzerinden yürüdüğü öğrenilemezken, bu konuda bazı ipuçları geldi. Kritik golleri nedeniyle 'Kara Tehlike' lakabı alan oyuncu ile Real Betis'in de ilgilendiğini yazan Belçika basını, Brugge'ün Diabe'yi 8 milyon euro'nun altında bir rakama satmaya yanaşmayacağını yazdı. UEFA kriterleri ile başı dertte olan Galatasaray'ın bu rakama çıkmasının zor olduğu belirtilirken, "Ancak Türk ekibi Diaby'de ısrarcı. Bu transfer için nasıl bir formül geliştirdiler belirsiz" ifadelerine yer verildi.
REKLAM
Abdoulaye Diaby Galatasaray yolunda! 08:38 Oku: 5

İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.