Cimbom'da neler oluyor?


Cimbom'da yönetim yine karıştı. Teknik kadro konusu, transferler vs. gibi bir çok konuda farklı fikir ayrılıkları çıktı. Flaş gelişme Alp Yalman'ın istifası oldu. İşte detaylar..

Alp Yalman teknik direktör olarak Alman Schaaf’ı istiyordu. Prensipte de anlaşılmıştı. Özbekler ‘Riekerink’ deyince ipler koptu. Serdar Aziz için görüşen ilk isimdi. Ancak 4.5 milyon euro’yu duyunca masadan kalktı. Bedava Neustadter yerine Serdar alınınca kızdı.

Başkan Dursun Özbek 'akil adam' olarak gördüğü eski başkanlardan Alp Yalman'ı Sportif AŞ'ye almıştı. Ancak başkan Özbek'in kardeşi Mehmet Özbek'in kuruldaki hakimiyeti sürüyordu. Yalman, tüm bunları sineye çekerken Özbek kardeşler ile arasındaki ipler giderek kopuyordu. Sonunda da beklenen oldu. Yalman'ın, Haziran'ın 2'sinde başladığı görevinden dün ayrıldığı öğrenildi. Yalman'ın ayrılık sebeplerinin başında teknik adam seçimi geliyor. Tecrübeli idareci Alman modelinin getirilmesi gerektiğini savunup Thomas Schaaf ile görüşme gerçekleştirmişti. Alman çalıştırıcı ile anlaşan Yalman, İstanbul'a dönüşünde başkan Dursun Özbek ve kardeşi Mehmet Özbek'ten "Riekerink'le devam edeceğiz" yanıtını alınca şoke oldu. Yalman'ın sıkıntılı olduğu konulardan biri de Serdar Aziz'in transferiydi. Serdar için Bursaspor'la ilk görüşen isim Yalman'dı ve 4.5 milyon euro'luk bonservis bedelini duyunca masadan hemen kalkmıştı. Schalke'den ayrılan ve bonservis bedeli bulunmayan Rus stoper Roman Neustadter yerine Serdar yüksek maliyetle alınınca bir hayli sinirlendi.

Yalman'ın en büyük sıkıntılarından biri de gizli kalması gereken konuşmaların dışarı sızmasıydı. Florya'da ne konuşuluyorsa kısa süre içinde kamuoyuna mal oluyordu. Bu durumdan rahatsız olan Alp Yalman'ın, başta Riekenik'in takımda kalması, ardından da Özbek kardeşlerle yaşadığı iletişim sıkıntısını aşamayacağını gördüğü için istifa ettiği ileri sürüldü.

G.Saray Kulübü'nden Alp Yalman hakkında "Bu haber asılsız ve spekülatiftir" açıklaması yapıldı. Bu sözler Dursun Özbek'in Yalman'la yapacağı görüşme öncesi 'zaman kazanma hamlesi' olarak algılandı.


İŞTE TEKNİK HEYET
Teknik direktör: Jan Olde Riekerink
1. yardımcısı: Orhan Atik
2. yardımcısı: Ayhan Akman

Kaleci antrenörleri:
Claudio Taffarel
Fadıl Koşturan
REKLAM
Cimbom'da neler oluyor? 04:42 Oku: 5

İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.