Fatih Terim istifa mı ediyor?


A Milli Takımımız grubundaki son maçında Çek Cumhuriyeti ile karşı karşıya gelecek. Bu kritik süreçte Fatih Terim'den olay açıklamalar geldi. İşte tüm detaylar..

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Çek Cumhuriyeti maçı öncesi üzgün, kırgın ve kızgın olduğunu söyleyip, “Her hadisenin bedelini ödemeye hazırım” diyerek yine istifa sinyali verdi.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, EURO 2016 D Grubu'nun son maçında bugün oynayacağımız Çek Cumhuriyeti mücadelesi öncesi düzenlediği basın toplantısında sert mesajlar verdi. Tecrübeli hocanın açıklamalarından satır başları şöyle:

Bu maçta ne farklı olmalı? En başta skor bizim lehimize farklı olmalı.

Dün idman içerisinde biraz sessizdim. Bu oyuncularımla olan bir şeyden dolayı değil. Ben de bir insanım, benim de duygularım var.

Gereken durumlarda bedel ödemeye hazırım. Geçmişimde Galatasaray'da ve Milli Takım'da ödedim. Hiç kimsenin hakkı bizde kalmaz. Biraz üzgünüm, kırgınım, kızgınım. İnsanım ben de, bunlar insani değerler. Büyümemiş, büyümekte olan, büyüdüğünü sanan oyuncularıma katkım vardır. Çelikten bir adam değilim

Tüm bunları aileme yapmaya hakkım var mı diye düşünüyorum. Buruğum açıkcası. Ben de çelikten bir adam değilim. Ben de duygularımı yaşıyorum Hayırlısıyla bitsin bakalım turnuva, o zaman bakacağız duruma.

Bazılarına göre matah bir insan olmayabilirim ama Türkiye'deki bütün matah işleri de ben yaptım. 46 senedir futbolun içindeyim. Saygı duyulsun.

Ben hayatım boyunca hiçbir zaman özel hayatımı, işime karıştırmadım. Oyuncular da üzgün olduğumu bilmeliler. Takımımızın durumu gayet iyi, konsantre olmuş vaziyetteler.

Utanması gereken birileri varsa, o kişi ben değilim. Bu takımı ve teknik heyeti bu noktaya getirenler utanmalı. Ülkece iyi hazırlanamadık

Tabloya baktığım zaman çok gülmem lazım. Yakın zamanda bütün meraklarınızı gidereceğim, rahat olun. Bir tarih profesörü çıkıp olmadık şeyler söylüyor TRT'de. Sonra sen de hocam niye suratın asık diyorsun.

Beklediğim ama boyutunu tahmin edemediğim sorunlar yaşandığını zaten söyledim daha önce. Ülkece de bu turnuvaya iyi hazırlanamadık. Gruptaki son maçımızda ya biz "Bitti" diyeceğiz ve bitecek, ya da "Biz bitti demeden bitmez" diyeceğiz. Böyle bir krizden fırsatı çıkarabilirsek, sonraki turda başka şeyleri konuşabiliriz."
REKLAM
Fatih Terim istifa mı ediyor? 16:32 Oku: 5

İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.