Lucescu Türk futbolu hakkında ne dedi?


Rumen teknik adam Mircea Lucescu, Türk futbolu hakkında değerlendirmelerde bulundu. İşte tüm detaylar..

Türkiye'de Galatasaray ve Beşiktaş'la şampiyonluk yaşayan Mircea Lucescu Türk futbolundaki gençlerin önünün açılmamasını eleştirdi.

Rus basınına konuşan ve 17-18 yaş gruplarının eğitimi hakkında açıklamalar yapan Lucescu, gençleri eğitmek adına Türkiye'nin zor bir ortama sahip olduğunu savundu.

ZENIT'TE GENÇLER A TAKIMIYLA ANTRENMANA ÇIKACAK
Çalıştığı tüm takımlarda genç oyuncuların kampta birlikte çalıştıklarını ifade eden Rumen teknik adam, "Zenit'te çok sayıda genç oyuncu olduğunu öğrendim. Kulüp yetkilileriyle de bu konuyu konuştum. 2 yıl boyunca genç oyuncular A takım ile antremanlara katılacak ve deneyim sahibi olacaklar." dedi.

"SADECE TÜRKİYE'DE GENÇLERİ ADAPTE EDEMEDİM"
Bu sistemi çalıştığı her kulüpte yaptığını sadece Türkiye'de yapamadığını dile getiren Lucescu, "Bu sistemi Türkiye'de yapamadım. Türk kulüplerinin başkanları 1 numara olmak istiyorlar. Bunun için de ne yapmak gerekiyorsa onu yapıyorlar. Gerekiyorsa Van Persie'yi transfer ediyorlar. Genç oyuncu yetiştirmek yerine yıldız oyuncu almayı daha uygun buluyorlar. Buna rağmen Galatasaray ve Beşiktaş'ta şampiyonluk yaşadım. Fakat bana göre, saygı gösterdiğim deneyimli oyuncuların şöyle bir yükümlülüğü olmalı: Onlar gençlere yardımcı olmalı ve böylece kendi haleflerini yetiştirmeli." ifadelerini kullandı.
REKLAM
Lucescu Türk futbolu hakkında ne dedi? 15:56 Oku: 5

İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.