Türkiye Euro 2016'da gruptan nasıl çıkar?


Büyük umutlarla gittiğimiz Fransa'da Euro 2016'nın ilk iki maçında büyük hayal kırıklığı yaşadık. Ancak hala ümitler tükenmiş değil, işte Türkiye gruptan nasıl çıkar? sorusunun cevabı..

Mucizeye imza atarak katıldığımız Euro 2016 maceramız çok kötü başladı ancak daha her şey bitmiş değil. Hırvatistan ve İspanya’ya mağlup olan ve henüz gol atma başarısı gösteremeyen
Ay-Yıldızlı ekibimizin, yarın karşılaşacağı Çek Cumhuriyeti’ni devirdiği takdirde en iyi dört 3. takım arasına adını yazdırma şansı devam ediyor.

Türkiye, rakibini yenmesi durumunda 1 puanlı rakibini geçerek, grubu 3. sırada bitirecek, puan ve averaj olarak en iyi 4 grup üçüncüsü arasında yer alabilirse tur atlayacak.

İşte kaderimizi belirleyecek ihtimaller:

B GRUBU
Slovakya ve Galler’in 3, Rusya’nın ise 1 puanı var. Türkiye’ye yarayacak en iyi ihtimal, Galler’in Rusya’yı devirmesi, İngiltere’nin de Slovakya’yı yenmesi olacak. İki maçın da berabere bitmesi ya da İngiltere’nin Slovakya’ya yenilmesi istediğimiz son şey...

C GRUBU
Ukrayna erken elendi. Almanya ve Polonya ise her halükârda bizim önümüzde yer alacak. Kaldı geriye Kuzey İrlanda. Almanya’nın son maçta Kuzey İrlanda’yı yenmesi (mümkünse bol gollü), bizim de Çekler’e atacağımız goller tur atlamamız için en iyi ihtimal olacak.

E GRUBU
Bu grupta oynanacak son hafta maçlarında favoriler İtalya ve Belçika’nın kaybetmemesi gerekiyor. Bu iki takım en kötü ihtimalle rakipleriyle berabere kalsa bile grup üçüncüsü
2 puanda olacak ve Türkiye, bu grubun üçüncüsünün önüne geçecek.

F GRUBU
Lider Macaristan Portekiz’i devirirse, bu grubu 3. sırada tamamlayan takım bizim arkamızda kalacak. Bu maçın beraberlik ya da Portekiz’in galibiyetiyle bitmesi halinde ise averaj hesabı devreye girecek. Gruptaki iki maçın da beraberlikle bittiğini varsayarsak, iş yine averaj hesaplarına kalacak. -4 averajı bulunan Türkiye’nin Çekler’i farklı mağlup etmesi gerekebilir.
REKLAM
Türkiye Euro 2016'da gruptan nasıl çıkar? 17:20 Oku: 5

İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.