Lionel Carole açıklamalarda bulundu!


Cimbom'un Fransız futbolcusu Lionel Carole basının karşısına geçti. Çeşitli konularda açıklamalar yapan Carole, ceza konusuna da değindi. İşte detaylar..

Galatasaray, yeni sezon hazırlıkları kapsamında çalışmalarını İsviçre'de sürdürüyor. Kampın ikinci gününde Fransız vatandaşı futbolcumuz Lionel Carole, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Futbolcumuzun basın toplantısında yaptığı açıklamalar şöyle:

Geçtiğimiz sezon başında Galatasaray'a geldiğimde, daha çok katkı yapmak istemiştim. Etkili olabileceğim koşullar son haftalarda oluştu. İki dönem arasındaki koşulların farklılığı performansın artışıydı.

Hocamızla devam ediyoruz; bu bence çok mantıklı bir karar. Geçen sezonun sonunda çok iyi bir iş çıkardı. Takım içindeki uyum da onunla birlikte arttı. Hocamızla devam ettiğimiz için mutluyum; felsefesi ve bize aşılamak istediği şeyler çok açık. Umarım başarılı bir biçimde devam edeceğiz...

Forma rekabeti konusunda durum geçen seneden farksız. Geçen sene de aynı oyuncular vardı, bu yıl da öyle olacak. Tabii ki Galatasaray gibi kulüplerde forma rekabetinin olması çok iyidir. Sadece sol bek için değil her pozisyon için forma rekabeti var; bunun da Galatasaray'ın lehine olduğunu düşünüyorum.

25 yaşındayım ve daha fazla çalışmam lazım. Bunun için de her antrenmanda üzerine koymaya çalışıyorum. Herhangi bir kariyer planım yok ama Galatasaray'la olan kontratımı devam ettirmek istiyorum. Takımımı da en iyi şekilde onore etmek istiyorum.

Benim pozisyonumda öncelik gol atmak değil, asist yapmak. Ya da gol pozisyonlarını hazırlamak. Umuyorum ki önümüzdeki senede inşallah kariyerimin ilk golünü atarım...

Ceza konusu kulübün verdiği bir karar. Yönetimle futbolcular arasında. Benim herhangi bir ceza ödemişliğim de yok. Her görülen sarı karta ceza verilmiyor. Sahadaki davranışlar sebebiyle görülen sarı kartlara cezaların kesildiğini düşünüyorum ve biliyorum. Cezaya çarptırılmadım ama yine de kulübün verdiği karara saygılıyım.

Hocamızın da dediği gibi az maç oynamak futbolcular için bir avantaj. Geçen sezonki sakatlığım üst üste olan maçlara denk gelmişti. Haftada bir maç oynamamızın bir avantaj olduğunu düşünüyorum.

Fransa EURO 2016'da iyi bir performans çıkardı. Yarı finalde Almanya'yı iyi oynayarak elediler. Finali kaybetmek hayal kırıklığıydı ancak Fransa'nın turnuva performansı bence gayet iyiydi...

İstanbul'daki patlamayla ilgili takım içinde fazla bir konuşma olmadı ama her türlü terörist saldırı üzücü olaydır. İnsanlar için acı olaylardır. İstanbul veya dünyanın her yerinde olabilir; bunun nerede olduğunun bir önemi yok.
REKLAM
Lionel Carole açıklamalarda bulundu! 06:13 Oku: 5

İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.