Cheick Tiote aslan olma yolunda!


Cimbom trasnfer girişimlerini sürdürürken sürpriz bir isim İstanbul'a geldi. Cheick Tiote iel anlşama sağlanırsa, sağlık kontrolünden geçecek. İşte detaylar..

Lassana Diarra transferinde daha fazla vakit kaybetmek istemeyen Cimbom, Fildişili yıldızla el sıkıştı. Tiote bugün menajeriyle birlikte İstanbul’da olacak ve son detaylar konuşulacak

Galatasraay uzun süredir ön libero transferini noktalamak için uğraşıyordu. Son olarak 2 haftadır Lassana Diarra'dan olumlu haber bekleyen Cimbom oyuncuyla anlaşmasına rağmen Marsilya engeline takılınca transfer harekatını genişletti. Aslan bir yandan Diarra ile görüşürken dirsek temasını hiç kesmediği Cheick Tiote'yi İstanbul'a davet etti. Geçtiğimiz sezon Newcastle United küme düştüğü için alt ligde oynamak istemeyen 30 yaşındaki futbolcu bu teklife "Evet" dedi. Tiote bugün menajeri ile birlikte İstanbul'da olacak ve transferi resmileştirmek için sarı-kırmızılı idarecilerle masaya oturacak. Taraflar anlaşmayı sağlarsa Tiote sağlık kontrolünden geçirilecek. Ardından da resmi imzalar atılacak. Galatasaray'da Sportif AŞ yöneticisi Levent Nazifoğlu "Diarra olmazsa alternatiflerimiz var" diyerek bu transferde daha fazla beklemeyeceklerinin sinyalini vermişti.

DROGBA'YA DANIŞTI
Fildişili Cheick Tiote'nin Cimbom'a gelmesinde Didier Drogba'nın da katkısı oldu. Tiote, eski Galatasaraylı ile görüştü. Drogba'nın "Düşünmeden git. Galatasaray harika bir kulüp. İstanbul'da tutkulu taraftarlar seni bekliyor. Orada çok mutlu olursun. Senin gibi savaşçı bir futbolcu kısa sürede tribünlerin sevgilisi olur" dediği öğrenildi. Bir Fildişi efsanesi olan vatandaşından da olumlu referans alan Tiote, İstanbul'a gelmeyi kabul etti.

MÜSLÜMAN ÜLKEYİ İSTİYOR
Cheick Tiote'nin Galatasaray'ı tercih etmesinde inançları da önemli yer tutuyor. 30 yaşındaki Müslüman futbolcu kariyerine Türkiye'de devam ettirmeyi bu sebeple de istiyor.

ORTADA TAM BİR SAVAŞÇI
Tiote orta sahada dur durak bilmeyen enerjisiyle çok etkili bir oyuncu. İkili mücadeleleri büyük oranda kazanan Fildişili yıldızın pas ve dripling özellikleri de olumlu. Top kapmada usta olan Tiote'nin en büyük eksikliği disiplin ve konsantrasyon sorunu. Zaman zaman maçta dalgın davranabiliyor.
REKLAM
Cheick Tiote aslan olma yolunda! 08:06 Oku: 5

İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.