Ergin Ataman milli takımı bıraktı


Basketbol takımımızın hocası Ergin Ataman, hem Galatasaray hem de A Milli Basketbol Takımı'mızda koçluk yapıyordu, tecrübeli hoca tercihini yaptı. İşte detaylar..

TBF Başkanı Harun Erdenay, Ergin Ataman'ın milli takımı bıraktığını açıkladı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, A Milli takımda Ergin Ataman döneminin bittiğini, başarılı koçun Galatasaray'ı seçtiğini açıkladı.
Geçtiğimiz sezon TBF Başkanı Harun Erdenay, milli takımın başındaki koçun aynı zamanda bir kulüp takımı çalıştırmasını istemediğini, bu sebeple Ergin Ataman'dan bir seçim yapmasını talep edeceğini söylemişti. Bugün NtvSpor'a konuk olan Erdenay, Ergin Ataman'ın Galatasaray'da devam etmek istediğini, bu yüzden görevinden ayrıldığını açıkladı.

"A Milli Takım için Sayın Turgay Demirel, Ergin Ataman ile üç yıllık bir anlaşma yapmıştı. O anlaşma sona erdi. Geride kalan sezon içerisinde Ataman'a, 'Milli pencereler açılıyor, milli takıma konsantre olmak gerek. Sezon sonu kararını ver, ona göre yolumuza bakalım' dedim. Ergin Hoca da sezon sonunda yanıma gelip, 'Galatasaray'ı tercih ettim. Ben büyük bir camiadayım ve bu sezon Euroleague'de oynayacağız.' dedi. Biz de şimdi önümüze bakacağız. Genç jenerasyonlarımızı A Milli Takım seviyesine adapte edebilecek bir antrenör ile yola devam edeceğiz."

Ataman kararıyla ilgili kısa süre önce sosyal medyadan bir açıklama yayınladı.

Tecrübeli koç, resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada "2017 Haziran sonuna kadar Galatasaray Odeabank ile sözleşmem devam ettiğinden, Milli Takım konusunda bir tercih yapmam söz konusu değil. Geçmişte olduğu gibi, gelecekte de Milli Takım'da görev yapmak benim için onur olacaktır. Bu konudaki karar TBF'ye aittir" ifadelerini kullandı.
REKLAM
Ergin Ataman milli takımı bıraktı 04:10 Oku: 5

İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.