Josue imzaladı!


Cimbom'da beklenen imza sonunda atıldı. Porto'dan kiraladığımız Josue için imza töreni yapıldı. İşte detaylar..

Galatasaray, 1 yıllığına Porto'dan kiraladığı Josue'yle sözleşme imzaladı. Cimbom KAP'a yaptığı açıklamada ise oyuncuya kiralama bedeli olarak 700 bin Euro ödeyeceğini açıkladı.

Galatasaray, Porto'da forma giyen Joseu'yi bir senelik kiraladı.
Florya Metin Oktay Tesisleri'nde imza töreninde konuşan Galatasaray Sportif AŞ Yöneticisi Levent Nazifoğlu, futbolcunun Galatasaray'a gelmek için uzun zamandır bir Galatasaraylı gibi gayret gösterdiğini belirterek, "Bu çabalarından dolayı kendisine teşekkür ederim. Josue'de satın alma opsiyon yok. Kulübü 5 milyon Euro gibi bir bedel biçti. Biz de yok dedik. Porto da Josue'yi kaybetmek istemiyor" dedi.

Basın mensuplarının 'Diarra konusunda bir gelişme var mı' sorusuna Nazifoğlu, Diarra konusunda henüz bir haber olmadığı cevabını verdi.

Inter'de forma giyen Caner Erkin'in kulüpte sorun yaşaması ve Galatasaray ile adının anılması ile ilgili olarak ise Nazifoğlu, "Caner Erkin için şu anda bir şey yok. Takımın kimyasını bozar" dedi.

"Kadro dışı kalan oyuncular artık zorlamıyorlar ama nereden teklif gelse hayır diyorlar"
'Kadro dışı kalan futbolcular hala takımı zorluyor mu' sorusuna ise Nazifoğlu, "Kadro dışı kalan oyuncular artık zorlamıyorlar ama nereden teklif gelse hayır diyorlar. Burada Olcan'ı ayrı tutuyorum. Çünkü gayret gösteriyor. Umut'a İsviçre'den teklif geldi onu da kabul etmedi" şeklinde cevap verdi.

Kardemir Karabükspor maçında takım olunamadığı yönündeki soru üzerine Nazifoğlu, "Geldiğimizde nerelerde problem olduğunu tespit ettik. Bir maçlık bir performanslı transfer kararı veremeyiz. Yaptığımız transferlerde çok iyi durumda. Serdar çok iyi durumda. Cavanda bir hafta sonra bize katılacak" dedi.

'Basın mensuplarının golcü transferi düşünüyor musunuz' sorusuna ise Nazifoğlu, "Golcü transferi Polodski'nin sakat olmasından dolayı dün forveti ikilemimiz gerekti yapamadık. Ama Eren tek başına kaldı. Maddi sıkıntımız var ama forvet ihtiyacımız da var. Yarın öbür gün başkanla bir toplantı yapacağız" şeklinde cevap verdi.

Selçuk İnan ve Snejder'in performansını da değerlendiren Nazifoğlu, "Selçuk ve diğer arkadaşlarla hep zaman görüşüyorum. Selçuk Beşiktaş karşısında çok iyilerdendi. Dün sadece Selçuk değil diğer arkadaşlarımız da kötüydü. Sneijder'a çok baskı yapıyorlar iki üç kişi ile yapıyorlar. Bizim şuan ona baskı yaparken diğer oyuncuların yapacağı yaratıcılık lazım" açıklamasını yaptı.

KARİYERİMİN EN MUTLU ANINI YAŞIYORUM
Sarı-kırmızılı futbolcu Josue, Galatasaray'a geldiğinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, "Kariyerimin en mutlu anını yaşıyorum. Türkiye'de çok teklif aldım ama Galatasaray'ın teklifinden sonra hiçbir teklifi düşünmedim. Yönetimin bu yönde beni almak için sarf ettiği gayretlerden dolayı da teşekkür ediyorum" dedi.

Galatasaray'ın büyük bir camia olduğunu belirten Portekizli futbolcu, "Avrupa'da, dünyada çok tanınan bir kulüp. Birçok oyuncunun rüyasını süslüyor. Ben o yüzden seçtim. Ve kulübün bana hissettiği ilgi önemliydi. Bu hissiyatı gördüğüm için burayı tercih ettim. Futbolcu her zaman şampiyon olacak bir takımda oynamak ister. Ben de sadece şampiyonluk kovalayan Galatasaray'a geldim" diye konuştu.
"Sneijder, Selçuk ve diğer oyuncularla gireceğim rekabetten futbolum güçlü çıkacak"

Basın mensuplarının forma rekabeti hakkındaki sorusuna ise Josue, "Wesley Sneijder, Selçuk ve diğer oyuncularla gireceğim rekabetten futbolum güçlü çıkacak. Onlardan öğreneceklerim de var. Ve Galatasaray için en iyisini yapacağım" şeklinde cevap verdi.

'Basın mensuplarının Galatasaray'a gelmeden önce kimle görüştün' sorusuna ise Joseu, "Buraya gelmeden önce konuştuğum isimler oldu. Zaten Galatasaray'ın büyük olduğunu biliyorum. Bruma ve Alex Telles'le Porto'da konuştum. Düşüncelerimle paralel söylemler dile getirdiler. Aileme de ayrıca çok teşekkür ederim. Ailem hep yanımdaydı ve destek verdi. Eşim buraya gelmemde büyük destek verdi. İnanılmaz mutluyum. Hayalini kurduğum bir kulüpteyim. Buradan söz veriyorum. En iyisini vereceğim" dedi.

İmza törenin ardından Joseu ailesi ile Galatasaray forması ile basın mensuplarına poz verdi.

Galatasaray'dan KAP'a yapılan bildirim ise şöyle:

"Profesyonel oyuncu Josue Filipe Soares Pesqueira 'nın 2016 - 2017 sezonu için bedelsiz olarak geçici transferi konusunda Kulübü Futebol Clube do Porto ve oyuncunun kendisi ile anlaşmaya varılmıştır. Buna göre futbolcuya 2016-2017 sezonu için net 700.000 Euro sabit transfer ücreti ödenecektir.
Şirketimiz bu dönem içerisinde Futbolcuya ayrıca; takımımızın futbolcunun fiilen oynadığı TFF Süper Lig müsabakalarında alacağı her bir puan için 3.000 EUR prim ödeyecektir.
Bu primler, futbolcunun ilk 11'de oynadığı müsabakalar için %100, sonradan oyuna girdiği müsabakalar için %75 ve ilk 18 kişilik kadroda olup oyuna girmediği müsabakalar için %25 oranında ödenecektir. Futbolcuya, kadroda olmadığı müsabakalar için prim ödemesi yapılmayacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
REKLAM
Josue imzaladı! 05:27 Oku: 5

İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.