Lassana Diarra İstanbul'a geliyor!


Lassana Diarra transferinde adım adım sona gelindi. Yıldız futbolcunun imza için yakında İstanbul'da olacağı tahmin ediliyor. İşte detaylar..

Fransız futbolcu, Lokomotiv’e “Kariyerimi bu parayı ödemek için sürdürmem. İndirim yapın” resti çekti. Ruslar da 5 milyon euro’yu kabul etti ancak peşin para istedi. Ödeme planını hazırlayan Galatasaray’ın ise bu transfer için kasasından 3.5 milyon euro çıkacağı bildirildi.

Galatasaray, Lassana Diarra transferinde artık son düzlüğe girdi. Bir süredir 31 yaşındaki oyuncunun eski kulübü Lokomotiv Moskova ile olan ceza sorununu çözmesini bekleyen sarı-kırmızılara iyi haberler geldi. Diarra'nın 10 milyon euro'luk cezanın indirilmesi konusunda Moskovalılarla yaptığı görüşmede "Kariyerimi sadece bu parayı ödemek için sürdüremem. 5 milyon euro'ya düşürün parayı ödeyelim" resti çektiği bu sözler üzerine de Rusların yüzde 50 indirim yaparak 5 milyon euro'yu kabul ettikleri kaydedildi.

CUMA GÜNÜ İSTANBUL'DA
Buradaki tek sıkıntı ise Lokomotiv'in parayı tek seferde nakit olarak istemesi. Ancak buna da çözüm bulan sarı-kırmızılıların 3.5 milyon euro'dan 3 yıllık sözleşme talep eden Diarra'dan alacağında 500 bin euro'luk indirim yapması isteyeceği bu durumda da 3 yıldan 1.5 milyon euro'luk birikimin üzerine 3.5 milyon euro'yu kasasından çıkarıp bu cezayı ödeyeceği gelen haberler arasında.

Son gelişmeler üzerine Frasız orta sahanın cuma günü İstanbul'a gelme ihtimalinin oldukça yüksek olduğu da dile getirildi.
REKLAM
Lassana Diarra İstanbul'a geliyor! 00:15 Oku: 5

İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.